Sprawnosc-umyslu-greenlife

Zachowaj sprawność umysłu na długo

Wbrew pozorom miłorząb japoński pochodzi z Chin, a nie jak się początkowo wydaje z kraju kwitnącej wiśni. Jest to najstarsze drzewo na Świecie. Można pokusić się o stwierdzenie, że służyło ono cieniem dinozaurom. Oczywiście mowa o pradawnych miłorzębach, które w Europie wyginęły w epoce lodowcowej. Na Stary Kontynent powróciły w pierwszej połowie XVII wieku. Kiedy sprowadzone zostały do Polski, nie wiadomo. Najstarszy zachowany okaz — rośnie od lat 70. XVIII wieku, podziwiać można w ogrodzie przy pałacu w Łańcucie. W kulturze Wschodu miłorząb i jego prozdrowotne właściwości znane są od wieków. Obecnie zalety tej niezwykłej rośliny doceniają koncerny medyczne i kosmetyczne na całym świecie. Z tego względu miłorząb japoński znany także jako Ginko Biloba jest jednym z najpopularniejszych suplementów polecanych na podwyższenie kondycji i sprawności umysłowej.
Ale zacznijmy od początku…

Miłorząb japoński uważany jest za drzewo relikt oraz panaceum na wszelkie dolegliwości. Jest również symbolem nadziei, braterstwa i witalności. Jego liście stosowane są nie tylko jako środek leczniczy, ale także jako talizmany. Zdaniem uczonych pierwsze miłorzęby pojawiły się na naszej planecie 270 mln lat temu. Co ciekawe, w niezmienionej formie przetrwały do dziś. Niestety drzewo nie posiada żadnych kuzynów. Jest jedynym przedstawicielem rodzaju Ginko i rodziny miłorzębowatych. Miłorząb nazywany również drzewem Dziadka. Powód? Nasiona wytwarzane są dopiero przez 40-letnie osobniki, dlatego z rośliny posadzonej przez dziadka, nasiona zjadają wnuki. Ginko żyje kilkaset lat, nie atakują go szkodniki, nie gromadzi toksyn, nie choruje. Nie jest więc zaskoczeniem, że to niezwykłe drzewo zachwyciło samego Karola Darwina, który nazwał miłorząb japoński „żywą skamieniałością”. Ekstrakty z Ginko zyskały także miano eliksiru młodości.
Milojarzb-japonski-greenlife
Jak działa miłorząb japoński
Dobroczynne właściwości Ginko Biloba wynikają z zawartych w nim substancji biologicznie czynnych. Chodzi przede wszystkim o hydroksykwasy, flawonoidy, terpeny i steroidy roślinne. Warto podkreślić, że miłorząb japoński jest aktualnie najlepiej przebadaną rośliną na świecie, a bezpieczeństwo i skuteczność preparatów z Ginko Biloba potwierdzone została przez światowych i europejskich ekspertów ustalających wytyczne dotyczące profilaktyki z zastosowaniem miłorzębu. To właśnie specjaliści, nie znachorzy polecają wyciąg z omawianej rośliny jako środek skutecznie usprawniający pracę umysłu. Lepsze działanie mózgu to zasługa składników takich jak laktony terpenowe, które pełnią funkcje ochrony dla osłonek mielinowych nerwów, sprawiając tym samym, że impulsy nerwowe docierają do celu bez rozproszenia. Z kolei flawonoidy mają działanie antyoksydacyjne spowalniające niszczenie tkanek mózgowych. Na tym jednak nie koniec. Składniki Ginko zmieszają lepkość krwi, dzięki czemu krążenie w naczyniach przebiega sprawniej, komórki są odżywione i dotlenione. Efekt? Poprawa procesów myślowych, koncentracji, zapamiętywania. Ciekawego odkrycia dokonali francuscy uczeni. Przeprowadzone przez nich badania udowodniły, że miłorząb japoński przywraca komórkom mózgowym zdolność odbierania i wysyłania sygnałów. Ponadto potwierdzono, że stosowanie preparatów z Ginko od 40. roku życia umożliwia zachowanie doskonałej kondycji mózgu i układu krążenia w okresie starości.

Dla kogo miłorząb japoński?
Wyciągi z Ginko Biloba zawierają ponad 60 substancji aktywnych wspomagających pamięć i koncentrację. Polecane są dla osób pracujących umysłowo oraz dla wszystkich, którzy kontynuują naukę. Profilaktycznie preparaty na bazie miłorzębu japońskiego powinny przyjmować osoby z podwyższonym ciśnieniem tętniczym, schorzeniami neurologicznymi i wysokim poziomem cholesterolu. Naukowo potwierdzono, że ekstrakty z Ginko przeciwdziałają tworzeniu się złogów beta-amyloidu, czyli nieprawidłowego białka uszkadzającego komórki nerwowe u osób z chorobą Alzheimera. W przypadku tego schorzenia suplementy z miłorzębem japońskim usprawniają procesy myślenia i zapamiętywania, łagodzą stany depresyjne, poprawiają zachowania społeczne oraz aktywność każdego dnia. Na tym jednak nie koniec dobroczynnych właściwości ekstraktu z chińskiego drzewa. Preparaty z wyciągiem z tej rośliny podnoszą libido, wspomagają leczenie astmy oskrzelowej, a także przeciwdziałają zwyrodnieniu plamki oka. Przy czym, należy pamiętać, że tylko regularne stosowanie suplementu, przynosi oczekiwane rezultaty.
Greenlife-milorzab-japonski
Miłorząb japoński – ciemna strona mocy
Wyciągi z miłorzębu poprawiają krążenie mózgowe, usprawniają metabolizm tkankowy, zapobiegają uszkodzeniu komórek nerwowych, etc. Ale żeby nie było, że jest to najwspanialsza roślina na świecie, która zawiera same dobroczynne substancje i która wspaniale działa na organizm, dołączam krótką listę działań niepożądanych. Preparaty z Ginko mogą powodować nudności, wymioty, biegunki, zawroty i bóle głowy, ogólne osłabienie, kołatanie serca, wysypkę skórną. Ponadto do poważnych powikłań może prowadzić jednoczesne stosowanie ekstraktów z miłorzębu japońskiego z lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi.
Przeciwwskazaniami do włączenia Ginko Bilboa w dietę są:

– zabiegi chirurgiczne,
– przyjmowanie leków przeciwdrgawkowych,
– ciąża,
– laktacja,
– wiek poniżej 13. roku życia,
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i anty agregacyjnych,
– hemofilia,
– inne zaburzenia krzepnięcia krwi.

Podsumowując: szukasz naturalnego produktu, który doda Ci skrzydeł, ożywi ciało, usprawni pracę umysłu? Wypróbują suplementy na bazie miłorzębu japońskiego.
Przed użyciem dokładnie przeczytaj ulotkę.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *