Green grass with fertile soil isolated on white

Trawa pszeniczna źródłem wielu witamin

Pisałam już o metodach na odtrucie organizmu. Nie wspomniałam jednak o magicznych właściwościach jakie ma trawa pszeniczna, ponieważ postanowiłam, że przybliżę Wam temat w osobnym wpisie. Jest o czym pisać, bo to prawdziwa bomba dla toksyn w naszym organizmie!

Jeśli jeszcze jej nie próbowaliście, gorąco zachęcam do spróbowania i wyhodowania jej u siebie w domu!

Nektar Boga – tak nazywają trawę pszeniczną lekarze i osoby regularnie ją spożywające. Wygląda jak sama nazwa wskazuje na… trawę. Dzięki niej dostarczamy do naszego organizmu wiele cennych składników. Jest bardzo prosta w uprawie i jej pielęgnacja nie wymaga dużo czasu. Ważne jest jedynie to, aby wysiewać ją na organicznej ziemi. Mimo, że nazywa się pszeniczna nie zawiera glutenu!

Powstaje z ekologicznych zarodków pszenicy zwyczajnej. Najlepsze efekty otrzymamy po regularnym piciu surowej trawy, który zawiera aminokwasy i enzymy (chronią przed czynnikami rakotwórczymi, mają również właściwości zwalczające nowotwory!), witaminy oraz minerały. Trawa pszeniczna jest prawdziwym Aniołem Stróżem dla naszej krwi. Dostarcza tlen do krwi, oczyszcza ją z wszelkich toksyn, obniża oraz poprawia ciśnienie, a także zwiększa ilość jej czerwonych krwinek! Oprócz tego świetnie działa na układ trawienny, otyłość i tarczycę.

Wszystko to w jednej małej trawie? To nie wszystkie dobrodziejstwa jakie płyną ze spożywania tej cudownej rośliny. Trawa ta posiada korzystne enzymy. Wspomniałam już, że to prawdziwy detoks. Otóż oczyszcza całą wątrobę, wszystkie komórki, cały organizm. Odtruwa ze wszystkich szkodliwych zanieczyszczeń, a przy tym wzmacnia komórki organizmu.

1 Korb Weizengras

Jakie jeszcze zalety ma ta roślina?

Działa cudownie na włosy i skórę, także tą z urazami, poparzeniami, wysypkami, grzybicą czy ukąszeniem. Działa podobnie jak środek na odkażanie ran.

Warto wyhodować sobie tę roślinę w jak największej ilości i napawać się czystym powietrzem. Trawa ta ma zdolności neutralizujące szkodliwe substancję w powietrzu np. nikotynę, kadm czy rtęć! Powietrze jest czystsze, dzięki czemu lepiej się nam oddycha.

Oprócz tego trawa pszeniczna to trawa płodności i młodości. Wolniej się starzejemy, pijąc codziennie jej sok. Ponadto jest zbawienna dla naszej jamy ustnej, ponieważ płukanka z trawy wzmacnia dziąsła.

Trawę pszeniczną poleca się pić na surowo w postaci soków. Nie powinno się jej wystawiać na gorące temperatury, gdyż gotowanie jej pozbawia ją cennych wartości takich jak np. enzymy. Jeśli nie przypadnie Wam do gustu smak, możecie bez problemu dodawać trawę do innych warzywnych czy owocowych koktajli. Dzięki temu wypijać będziecie smaczny i bardzo zdrowy napój.

Trawę pszeniczną znajdziemy w większości sklepów ekologicznych – także w sklepie PureGreen, pod adresem: http://sklep.puregreen.pl/trawa-pszeniczna/.

Próbowaliście sok z trawy pszenicznej? Jak na Was podziałało jego regularne picie? Jak Wam smakuje taki sok? Podzielcie się swoimi doświadczeniami!

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *