trawa pszeniczna

Trawa pszeniczna – zielone złoto

Niewiele się o niej mówi, a szkoda – jest pełna składników odżywczych i łatwa w uprawie. Wielbiciele twierdzą, że jest wręcz magiczna. Trawa pszeniczna, bo o niej mowa, posiada mnóstwo zaskakujących właściwości zdrowotnych i nie tylko.

Dobroczynne działanie trawy pszenicznej na nasz organizm można by omawiać bardzo długo. To prawdziwa skarbnica witamin, enzymów, aminokwasów, minerałów i chlorofilu. Ten ostatni ma prawdziwie zbawienne działanie na nasz organizm. Nie tylko zwiększa liczebność czerwonych krwinek, ale przyspiesza również gojenie ran, oczyszcza zęby, reguluje menstruację, oczyszcza organizm, zmniejsza żylaki, łagodzi ból wynikający ze stanów zapalnych, neutralizuje nieprzyjemny zapach potu i poprawia wzrok. Świeży sok z trawy pszenicznej składa się w 70% właśnie z chlorofilu. Poza tym możemy znaleźć w nim również beta karoten, aminokwasy, enzymy i aż 92 minerały (90% wszystkich minerałów obecnych w naszym organizmie!). Picie soku z trawy pszenicznej wspomaga walkę z anemią, oczyszcza wątrobę, wspomaga leczenie stanów zapalnych. Dzięki zawartości serotoniny i tryptofanu, zwanych również hormonami szczęścia, poprawia także nasz nastrój. Łasuchom natomiast obniża apetyt na słodycze, dzięki czemu doskonale wspomaga odchudzanie.

trawa pszeniczna

Warto wspomnieć o tym, że sok z trawy pszenicznej może być wykorzystywany nie tylko jako napój – możemy stosować go również zewnętrznie. Stosowany zamiast toniku oczyszcza i odżywia skórę oraz opóźnia jej procesy starzenia. Ponadto sok z trawy pszenicznej pobudza krążenie, leczy stany zapalne, odżywia skórę głowy i nadaje połysk włosom.

Uprawa trawy pszenicznej jest dość prosta i nie wymaga dużego zaangażowania.

Skuteczny sposób na uprawę trawy pszenicznej znajdziecie TUTAJ.

A jeśli szukacie nasion trawy pszenicznej, znajdziecie je TUTAJ.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *