gerson

Terapia Gersona – ratunek dla zdrowia!

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o terapii Gersona nie traćcie czasu. To naprawdę skuteczna metoda, dzięki której pozbędziecie się wielu chorób i dolegliwości (min. zaparcia, epilepsja, fibromigalia, mięśniak macicy, osłabiona odporność, pasożyty, bezpłodność, marskość wątroby, zespół przewlekłego przemęczenia, anemia, astma, nowotwory, i wiele więcej!).

Lekarz Max Gerson w latach 30-stych XX wieku opracował i opublikował terapię holistyczną do dziś znaną jako terapia Gersona.
Całkowita terapia oraz dieta polega na lewatywie oraz spożywaniu dużej ilości świeżych warzyw i owoców głównie w postaci soków.
Z założenia Gersona organizm człowieka jest w stanie sam się uzdrowić a terapia to narzędzie pomocnicze, które ma na celu wspomaganie tego procesu.

Głównym prowodyrem wielu chorób jest chemia w artykułach spożywczych i kosmetycznych, dlatego ważną częścią terapii jest odrzucenie wszystkich elementów zawierających chemiczne środki przerzucając się wyłącznie na naturalne dary natury.
Ktoś mógłby powiedzieć, że to niemożliwe, przecież pestycydy i substancje chemiczne otaczają nas każdego dnia, jednak wiele osób udowadnia, że niemożliwe oznacza możliwe i ba, terapia naprawdę działa!

Toksyny, wolne rodniki zalegają w każdej komórce człowieka, nie jest to zatem zaskoczeniem, że pierwszym krokiem w terapii jest oczyszczenie, które uzyskuje się za pomocą lewatywy.
Detoksykacja organizmu daje podstawę do zbudowania solidnego zdrowia w środowisku gotowym na dobre zmiany.

Terapia Gersona w 2 krokach

Poziom 1 – oczyszczenie
Poziom 2 – budowanie zdrowia

lewatywa z kawy

Terapia Gersona: poziom pierwszy – oczyszczenie – lewatywa z kawy

Ta część w terapii Gersona budzi duże kontrowersje, polega bowiem na lewatywach z ….. kawy.
Nie jest to specjalna kawa, a zwykła parzona, ważne aby nie zawierała żadnych toksycznych związków, musi więc pochodzić w 100% z plantacji ekologicznych.

Doktor Gerson przekonuje, że kawa powiada wiele wspaniałych właściwości, jednak ludzie nie potrafią ich wykorzystać. W postaci napoju spożywanego tradycyjnie nie daje tylu możliwości, alternatywą jest lewatywa, ponieważ tylko w taki sposób kawa jest w stanie odtruć wątrobę działając na nią bezpośrednio (składniki zawarte w kawie kafestol i kafeol zwiększają aktywność enzymu detoksykacyjnego).

Wątroba narażona jest na zniszczenie poprzez nieprawidłową dietę, używki i leki, organ ten jako jedyny posiada właściwości samo-regenerujące, co oznacza, że z niewielką pomocą może powrócić do zdrowego stanu.

Oczyszczenie wątroby jest więc kluczowym etapem terapii Gersona, którego nie można pominąć.

terapia Gersona

Terapia Gersona: poziom drugi – regeneracja – dieta sokami

To temu etapowi chcielibyśmy poświęcić najwięcej uwagi, gdyż samo oczyszczenie nie wystarczy, potrzebna jest zdrowa dieta. Dr Gerson w swojej terapii wykorzystuje wyłącznie naturalne składniki, których największą część stanowią świeże owoce i warzywa (z upraw ekologicznych, bez dodatku pestycydów aby nie zanieczyszczać ponownie organizmu). Dr Gerson większość swojej uwagi poświęca spożywaniu świeżo wyciskanych soków z marchwi oraz jabłek w bardzo dużych ilościach. Co oznaczają bardzo duże ilości? Nawet 13 szklanek dziennie, pitych co godzinę.

Regeneracja dr. Gersona to spożywanie ogromnych ilości warzyw i owoców. W formie nieprzetworzonej nie jest to możliwe, stąd picie soków, które dostarczą organizmowi najważniejsze substancje chemiczne w krótkim okresie czasu. Soki należy pić powoli, starając się przeżuwać je w miarę możliwości aby zachować jak najwięcej substancji odżywczych.

Warto tutaj zwrócić  uwagę na rodzaj soku, nie mogą to być soki kartonowe, wyłącznie świeżo wyciskane w domu. W celu stosowania terapii Gersona należy zakupić w dobrej jakości wyciskarkę wolnoobrotową, soki z sokowirówek nie są w stanie zachować tak dużej ilości substancji odżywczych oraz właściwości leczniczych.

W klinikach Gersona soki wyciskane są tuz przed spożyciem i podawane pacjentom natychmiast. Nie używa się sokowirówek z wyżej podanego powodu, natomiast wysokiej jakości wyciskarek dwuślimakowych, które miażdżą surowiec.

Chociaż dr. Gerson główną uwagę poświęca spożywaniu świeżych soków nie jest to jedyna część regeneracji. Należy również spożywać inne płyny, nie zalecana jest woda, kawa, czarna herbata, a raczej różne herbatki ziołowe.

Przygotowywane posiłki nie zawierają tłuszczy, poddaje się je powolnemu procesowi gotowania na parze, pieczenia lub gotowania tradycyjnego.
Więcej na temat terapii Gersona znajdziecie w bestsellerowej książce Metoda doktora Gersona, która została przetłumaczona już na 15 języków. Współautorką książki jest Charlotte Gerson – córka twórcy teorii. Charlotte doświadczyła na własnej skórze cudu uzdrowienia dzięki ojcu, który zastosował terapię na wtedy 12 letniej córce chorej na gruźlicę. Gruźlica w czasie II Wojny Światowej była pewnym wyrokiem śmierci, jednak upór ojca lekarza sprawił, że Charlotte żyje do tej pory, w wieku 93 lat jest najdłużej żyjącą osobą poddaną terapii Gersona. Charlotte prowadzi instytut Gersona, w którym szerzy wiedzę na temat tej uzdrowicielskiej terapii (http://gerson.org ).

Sprawdzony program żywieniowy leczenia raka oraz innych chorób dostępny jest w kolejnej książce autorstwa Charlotte Gerson Cud terapii Gersona.

Zdrowie to dar bezcenny, podaruj go sobie oraz swoim bliskim!

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *