sokoterapia

Sokoterapia – pomoc w chorobach

Terapia sokowa, czyli picie soków owocowych i warzywnych to samo zdrowie. Zawierając wiele cennych składników odżywczych, wpływają korzystnie na funkcjonowanie organizmu. Dlatego warto je pić bez ograniczeń – tym bardziej, że sokoterapia pomaga uporać się z uciążliwymi dolegliwościami. Warto jednak mieć świadomość, że sok sokowi nie jest równy. Najlepsze są te pochodzące ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw. Posiadając domowe wyciskarki do soków, można śmiało fundować sobie potężną dawkę cennych witamin i minerałów.

Terapia sokowa a przewaga soków świeżo wyciskanych

Wyciskarki do owoców czy warzyw pozwalają na przygotowanie soku, którego wartość odżywcza jest identyczna z wartością odżywczą surowych produktów. Wyciskanie nie niszczy zawartych enzymów, dzięki czemu są zdrowsze od soków z sokowirówek.

sokoterapia Na czym polega terapia sokowa?

Sokoterapia jest kuracją, dzięki której można zwalczyć wiele chorób cywilizacyjnych. Dzięki zawartości enzymów wyciskane soki z warzyw i owoców pozwalają na przeprowadzenie gruntownej detoksykacji organizmu. W ten sposób kuracja wspomaga pracę wątroby oraz przewodu pokarmowego.

W zależności od wykorzystywanych warzyw i owoców, można przyrządzić soki o zróżnicowanych właściwościach prozdrowotnych:
•    sok z buraków – pozytywnie wpływa na układ krążenia, zwiększa poziom czerwonych krwinek,
•    sok z kapusty – wspomaga walkę z wrzodami żołądka i dwunastnicy, pomaga osobom chorym na miażdżycę i cukrzycę,
•    sok marchwiowy – wpływa pozytywnie na zęby, cerę i paznokcie, działa oczyszczająco,
•    sok z winogron – wykazuje działanie przeczyszczające, zwalczając zaparcia,
•    sok żurawinowy – wspiera pracę układu moczowego, zwalcza infekcje.

terapia sokowaWarto pamiętać, by nie robić zapasów soków wyciskanych. Chociaż można je przechowywać w lodówce, stopniowo tracą one swoje właściwości odżywcze.

Terapia sokowa – z wyciskarką przygotujesz każdy sok

Posiadając wyciskarkę do owoców i warzyw, można przygotować każdy sok – według własnych upodobań. Wystarczy składniki umieścić w urządzeniu, by przyrządzić smaczny i zdrowy sok – pełen cennych składników odżywczych. I nie ma przy tym znaczenia, czy chcesz wycisnąć sok z bulw czy warzyw liściastych – wyciskarka (w przeciwieństwie do sokowirówki) radzi sobie z każdym typem produktów. Zobacz produkty w sklepie →

Komentarze: 5
 1. mama_szymona

  Odkąd pamiętam w moim domu był sok marchwiowy, moja mama zapewne kiedyś robiła go dla mnie. Pamiętam tez jak dużo wysiłku wkładała, aby przygotować go dla mojego młodszego brata, Marchewkę tarła na tarce, a potem wyciskała sok przez gazę. Całe szczęście, że dziś mamy sokowirówki i wyciskarki. Nie wyobrażam sobie, abym dziś bawiła się tak z robieniem soku jak moja mama.

 2. emilka

  No ja w ten sposób na pewno bym nie robiła soku, co twoja mama. Nie mam cierpliwości do takich rzeczy i gdyby nie nowoczesne wyciskarki, które większość pracy odwalają za mnie, to pewnie rzadko kiedy piłabym różne zdrowe soki. Obecnie od czasu do czasu funduję sobie taką jednodniową dietę oczyszczająca, gdzie przez cały dzień piję tylko soki i nic nie jem. Po takim dniu czuję się o wiele lepiej, bo organizm oczyszcza się ze złogów, a fakt, że trwa to tak krótko nie wpływa negatywnie na procesy życiowe.

 3. zuzka

  Uwielbiam soki! kiedys nie znosiłam ale odkąd mam wyciskarkę oszalałam na ich punkcie. nie potrafię nie wypić rano szklanki soku. Do pracy też często zabieram ze sobą sok. Mają tyle właściwości, drogocennych witamin i smakują tak dobrze, że nawet nie kusi mnie by kupić gotowego soku czy jakiegoś napoju gazowanego.

 4. Sakra

  W zasadzie teraz już niezależnie czy pójdzie się do lekarza czy dietetyka to każdy zaczyna swój wywód więcej warzyw i owoców, a szczególnie jeśli chodzi o warzywa to jeść same nie zawsze idzie łatwo, a faktycznie w postaci – soków inna sprawa. Szczególnie jeśli ma się dobrą wyciskarkę, bo zwykła sokoworiówka niestety zrobi miazgę z witamin.

 5. Banks

  A ile potrzeba czasu na zrobienie takiego soku ile może on leżeć potem w lodówce? To są soki jednodniowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *