Hurom100h

Zdrowie i wygoda idą w parze z Hurom H-100

Marka Hurom, największy na świecie producent wyciskarek wolnoobrotowych, właśnie wprowadziła na rynek nowe urządzenie. Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-100 z serii Easy to kolejna rewolucja w zakresie domowego wyciskania soków.

huroma

 

Aby zapewnić swoim klientom domowe soki najwyższej jakości oraz niepowtarzalny design i wygodę użytkowania, Hurom oferuje wyciskarkę wolnoobrotową H-100. Niesłabnąca popularność i stała chęć udowadniania właściwości zdrowotnych świeżo wyciskanych soków dopingują inżynierów marki Hurom do tworzenia jeszcze lepszych urządzeń. W dążeniu do perfekcji Hurom wypuszcza na rynek wyciskarkę H-100. Jest ona nie tylko bezpieczna w użytkowaniu i skuteczna w swojej pracy, ale również niesamowicie łatwa do utrzymania w czystości. Każdy element wyciskarki został stworzony z myślą o wygodzie i funkcjonalności. Podobnie jak we wcześniejszych modelach Alpha i Alpha Plus zastosowano tu metodę wyciskania naśladującą wyciskanie ręczne. Dzięki temu nie są tracone składniki odżywcze i witaminy.

Aby wyciskanie soków było bardziej efektywne, wykorzystano model podwójnych filtrów. Filtr wewnętrzny i filtr do soków o idealnie skomponowanych oczkach daje doskonałe rezultaty wyciskania. Warto też wspomnieć, że siatkowe filtry są szczególnie łatwe w myciu. Podobnie jak w poprzedzającym H-100 modelu, tak samo i tutaj zastosowano pochylenie misy o 7o w kierunku korka. Przez to sok nie zalega na dnie misy, całość trafia do szklanki a czyszczenie jest jeszcze łatwiejsze. Dodatkowo ulepszono otwór wlotowy. W poprzednich modelach był on zbudowany z jednego otworu i tacki obok niego. W modelu H-100 jest to podwójny lejek wlotowy. Taka konstrukcja pozwala bez trudu umieścić w wyciskarce zarówno długą marchewkę czy seler, jak i drobne truskawki czy jagody. Specjalna, opatentowana manetka również nie jest nowością. Jednak została ona dodatkowo udoskonalona. Teraz istnieje możliwość jej podniesienia i opuszczenia w celu dostosowania ciśnienia wewnętrznego. Poprzez opuszczenie manetki w wyciskarce wytwarza się większe ciśnienie a to natomiast sprzyja lepszemu wyciskaniu, szczególnie twardych produktów. Natomiast po otwarciu manetki można uzyskać łatwy dostęp do czyszczonych obszarów. Po podniesieniu manetki zostaje również szerzej otwarte ujście miąższu.

img_sec13_1

Poza sprawdzonymi już rozwiązaniami w wyciskarce wolnoobrotowej Hurom H-100 zastosowano również kilka innowacji i dodatków. Przede wszystkim montaż i demontaż został sprowadzony do minimum. Całość odbywa się szybko, intuicyjnie i bez zastanowienia. Całe urządzenie może zostać rozmontowane i bez problemu umyte. Należy pamiętać, że podobnie jak w innych modelach Huroma, tak i w H-100 nie ma żadnych noży i ostrych elementów, zatem zdecydowanie zostało zwiększone bezpieczeństwo podczas mycia. Misa posiada praktyczne rowki, aby dodatkowo ułatwić jej montaż. Poza tym konstrukcja misy została znacząco uproszczona i nie posiada kłopotliwych w myciu zagłębień i wypustek. Ta zmiana w połączeniu z dodatkową uszczelką przy wałku ślimakowym sprawia, że resztki miąższu nie oblepiają wałka i nie zalegają na dnie misy.

H10027636

Stylistyka również nieco się zmieniła w stosunku do wcześniejszych modeli. Wyciskarka jest smukła i zgrabna. Nic nie występuje w niej przypadkiem. Dzięki możliwości wyboru spośród czterech kolorów, tj. Czarnej Perły, Platyny, Głębokiego Burgundu i Tytanowego Srebra, Hurom H-100 dopasuje się do każdego wnętrza. Po raz pierwszy wyciskarka wolnoobrotowa nie przypomina klasycznej wyciskarki. Kształt i smukłe rysy nasuwają na myśl elegancki ekspres do kawy.

detail_big_vis

 

 

 

Greenlife-huromvskuvings

Porównujemy wyciskarki wolnoobrotowe. Hurom H-AE Alpha Plus vs. Kuvings C9500. Która z nich wygra?

Po serii przeprowadzonych testów, przygotowaliśmy dla Was recenzję produktów – porównanie dwóch wyciskarek wolnoobrotowych. Hurom H-AE Alpha Plus oraz Kuvings C9500. Skłonił nas do tego fakt, że przeczytaliśmy ostatnio kilka recenzji, które mocno nas poruszyły. Dlatego też postanowiliśmy wrócić do obu produktów, ponownie  sprawdzić, porównać i opisać je dla was.

Marka Kuvings jest koreańskim producentem niedużego sprzętu AGD. Swoją działalność prowadzi od 1987 roku. Niestety w polskojęzycznych źródłach próżno szukać bogatszej informacji o marce. Firma Hurom natomiast powstała w Korei Południowej w 1974 roku (aż 13 lat wcześniej) i jest pierwszym producentem, który wymyślił i wypuścił na rynek pionowe wyciskarki do soków. Tym samym stał się nie tylko prekursorem, ale z biegiem lat wyrósł na lidera rynku – dzięki ciągłemu doskonaleniu swoich produktów i wykorzystywanych technologii. Firma Hurom posiada własne centrum badań i rozwoju, które nieustannie pracuje nad doskonaleniem sprzętu. Już sam ten fakt robi olbrzymie wrażenie!

Kuvings jest dumny ze swojej wyciskarki z powodu zastosowania największego na rynku otworu wsadowego na produkty. Producent reklamuje swoją wyciskarkę jako urządzenie na całe owoce i warzywa, wyciskane bez konieczności ich krojenia. Sprawdziliśmy to i niestety niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością. Do dużego otworu, owszem, włożymy ogórek czy marchew (ponieważ są podłużne), ale o jabłku czy buraku możemy zapomnieć. Otwór jest duży, ale niestety nie aż tak duży żeby zmieścić jabłko czy buraka, które zazwyczaj są całkiem solidnych rozmiarów. A skoro już jesteśmy przy marchewce i burakach, a więc warzywach z natury dosyć twardych, musimy wspomnieć że zacinały się one na poprzecznym nożu, który napotkały na swej drodze zaraz po przedostaniu się do otworu wlotowego. Aby kontynuować wyciskanie, musieliśmy je przepchnąć popychaczem, który na marginesie mówiąc, jest duży i nieporęczny. I tu napotkałam kolejne schody, ponieważ popychacz u Kuvingsa nie działa tak, jak w standardowych sokowirówkach lub przykładowo – jak w Huromie. Popychacz to niestety wyższa technologia, należy nakierować go na odpowiednią pozycję oznaczoną kropkami na urządzeniu i na popychaczu, aby był skuteczny i nie uszkodził poprzecznego noża zamontowanego w wyciskarce. Co więcej, żeby uporać się z marchewką czy dość twardym burakiem, musieliśmy użyć dwóch rąk. Strasznie niewygodne i nic tutaj z intuicyjnego użytkowania. Dodatkowo, mówiąc o dużym otworze wsadowym i nożu zaraz za nim – balibyśmy się zostawić dziecko w pobliżu tej wyciskarki. Dzieci – wiadomo – mają różne pomysły. A skoro rączka zmieści się do otworu wsadowego, to co je powstrzyma przed wsadzeniem jej tam na przykład żeby sprawdzić co przed chwilą stało się z jabłkiem? Dlatego zdecydowanie kids UNfriendly!

huromvskuvings-wlot

Jeśli chodzi o te same aspekty w Huromie to owszem, wlot na produkty jest mniejszy i eliptyczny. Warzywa i owoce przed wrzuceniem należy pokroić, ale to w sumie dobrze, bo dzięki temu mamy kontrolę nad stanem owoców (czy nie zaczęły się psuć gdzieś od środka, jak na przykład jabłko od pestki). Jeśli chodzi o obieranie, to musimy się pozbywać jedynie bardzo twardych skórek jak na przykład w arbuzie, melonie czy grejpfrucie. Mniejszy otwór w wyciskarce znalazł się jednak nie bez powodu. I jest to powód bardzo ważny, a dla rodzica chyba nawet najważniejszy – bezpieczeństwo. Bez najmniejszych problemów możemy zabrać ze sobą dziecko do kuchni i razem z nim wyciskać świeże soki. Maluch własnoręcznie może wrzucać produkty do urządzenia, a rodzic jest spokojny. Dlaczego? Ponieważ eliptyczny otwór z góry urządzenia nie daje żadnej, nawet najmniejszej możliwości, aby dziecko zmieściło tam swoją rączkę. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to Hurom poszedł o krok dalej. Wyciskarka z serii Alpha Plus została wyposażona w podwójne czujniki bezpieczeństwa. Gwarantuje to, że urządzenie nie włączy się, jeśli uprzednio nie zostanie prawidłowo zmontowane. Również jeśli podczas pracy urządzenia nastąpi jakakolwiek próba rozmontowania wyciskarki, ta natychmiast zatrzyma pracę. Natomiast jeśli chodzi o wygodę pracy z Alphą Plus, to producent postanowił bardziej zatroszczyć się o swoich klientów. Urządzenie zostało wyposażone w nowy, dodatkowy boczny otwór wsadowy. Otwór ten jest nieco szerszy niż w poprzednim modelu i został zaopatrzony w tackę nachyloną pod kątem 4 stopni. Teraz jeśli chcesz do swojego soku dodać drobne owoce takie jak na przykład jagody, borówki czy maliny, wystarczy je wysypać na tackę bocznego podajnika i … życie staje się dużo prostsze.

W przypadku wyciskarek wolnoobrotowych mniej znaczy więcej, czyli im wolniejsza praca, tym większa korzyść dla jakości otrzymywanych soków. Urządzenie Kuvingsa pracuje z prędkością 60 obrotów/minutę – jest to jeszcze dolna granica w porównaniu z tańszymi wyciskarkami, jednak w porównaniu z Huromem – to mierny wynik, ponieważ ten pracuje z prędkością 43 obrotów/minutę i jest to jeden z najniższych wyników na rynku! Zastosowanie akurat takiej prędkości nie jest przypadkiem. Ma ona bowiem imitować ręczne wyciskanie soku. A więc brawo Hurom! Szach–mat! Ponadto w modelu Alpha Plus producent dodał koszyczek z silikonowymi szczotkami, który niezależnie od wałka obraca się z prędkością 17 obrotów/minutę. Dzięki tym szczotkom sok jest dodatkowo wymieszany, ale przy tym nie spieniony i nie nadmiernie utleniony.

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny trzeba przyznać, że wyciskarka Kuvings nie jest brzydkim urządzeniem. Jednak jeśli postawi się koło niej nowego Huroma, to nagle spojrzymy na nią mniej przychylnym okiem. Wynika to z jednej, bardzo prostej przyczyny. Przy powstawaniu nowego modelu Hurom H-AE Alpha Plus pracowało znane włoskie studio Italiandesign Giugiaro. To samo, które stoi za sukcesami wizualnymi takich znanych marek jak Bugati, Maserati, Ferrari czy Lamborghini. Nie jest to pierwszy raz kiedy Hurom olśnił designem, świadczą o tym przyznane nagrody, takie jak na przykład Red Dot Design Award i IF Design Award. W starciu z taką potęgą Kuvings okazuje się po prostu zwyczajny. Co więcej, jest też dużo cięższy – 6,4 kg w porównaniu do Huroma – 5,3 kg. Ta różnica daje się odczuć, szczególnie jeśli zamierzamy chować urządzenie do górnych szafek. Chociaż gwarantujemy wam, że jeśli raz postawicie Huroma na swoim kuchennym blacie, to już tam zostanie i ani w głowie wam będzie chowanie go do szafki. Design ma zatem znaczenie.

Hurom-vs-kuvings-design

Biorąc pod uwagę wspomniane wcześniej aspekty, takie jak wielkość otworu i prędkość obrotów na minutę, musiało mieć to również przełożenie w mocy silnika, w który zostało wyposażone urządzenia. Wyciskarka Kuvings posiada silnik o mocy 200 W, a Hurom uzbroił swoje urządzenie w silnik indukcyjny 150 W. Piszmy o tym nie bez powodu. Mniejsza moc silnika jest tutaj optymalna, ponieważ jest ona na tyle duża, aby wycisnąć twarde składniki zupełnie do sucha, ale jednocześnie na tyle mała, by nie uszkodzić plastikowych elementów i w razie zacięcia urządzenia wyłączyć je. Kuvings był niejako zmuszony do wykorzystania mocniejszego silnika z powodu wspomnianego wcześniej zwiększonego otworu wsadowego, który jednak nie przyniósł mu chwały. Większa moc silnika grozi jednak tym, że w razie zacięcia (którego nie zauważymy) silnik będzie mielił produkty, aż do połamania plastikowych elementów lub spalenia silnika. Dodatkowo większa moc silnika to zarazem głośniejsza praca i większy pobór prądu. A więc po raz kolejny punkt dla Huroma, którego silnik jest niemal bezszelestny i energooszczędny.

Warto również wspomnieć o bardzo ważnej rzeczy, którą wymyślił i opatentował Hurom. A mianowicie jest to specjalna manetka. Do czego służy? Pozwala nam samodzielnie, w płynny sposób regulować gęstość otrzymanego soku. Nie jest to pierwszy opatentowany przez firmę Hurom element. Również squeezer do cytrusów dołączany do urządzenia jest chroniony patentem należącym do Hurom. Dzięki wspomnianych na początku pracowniach badań i rozwoju niemal w każdym nowym urządzeniu pojawia się jakieś udogodnienie dla użytkowników. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii wydajność wyciskarki jest o 5% większa od produktów konkurencji, przy zachowaniu znakomitej klarowności soku. Co to znaczy dla użytkownika? Oznacza to dokładnie 5% więcej wspaniałego, klarownego soku z takiej samej porcji warzyw czy owoców. Warto tu poruszyć również kwestię podstawowego wyposażenia, ponieważ jest ono bardzo bogate. Przy zakupie wyciskarki Hurom od producenta, oprócz samego urządzenia, otrzymujemy również sito do klarowanych soków, sito do gęstych soków, przystawkę do mielenia, pojemnik na sok, pojemnik na pulpę, szczotki do czyszczenia, foremkę do tofu, stojak na akcesoria oraz książkę z przepisami. I wszystko to w podstawowej cenie urządzenia. Dlatego też wyciskarka Hurom staje się urządzeniem wielofunkcyjnym i pozwala nam oprócz soków różnej gęstości, przygotować też lody, sorbety, masło orzechowe, mleka roślinne, musy, smoothie, zupy, przeciery i tofu. Całkiem tego sporo i wszystko w jednej maszynce. Kuvings również posiada możliwość zamontowania przystawki mielącej w celu wykonania lodów czy koktajli, ale przystawkę tę trzeba sobie osobno dokupić. Urządzenie i tak sporo kosztuje, a jeszcze trzeba wydać dodatkowe pieniądze na przystawkę, która powinna być w zestawie. Ogromny minus dla Kuvingsa.

Giugiaro

Na koniec – czyszczenie. Obydwa urządzenia dość łatwo rozmontować, a po wymyciu złożyć w całość, choć według mnie wyciskarkę wolnoobrotową Hurom nieco łatwiej. Urządzenia wystarczy opłukać ciepłą, bieżącą wodą, a w razie gdyby było to niewystarczające, można użyć szczotek dołączonych w zestawie. Jednak Hurom pomyślał o wszystkim (po raz kolejny) i zadbał, aby podczas czyszczenia nie stała nam się żadna krzywda. Całe wnętrze urządzenia jest pozbawione ostrych krawędzi czy jakichkolwiek noży. Nie były one konieczne, ponieważ sok powstaje poprzez zgniatanie i dociskanie a nie rozcinanie. Natomiast przy myciu wyciskarki Kuvings musimy zachować czujność, aby nie nadziać się na nóż, w który urządzenie jest wyposażone. Dodatkowo Hurom pomyślał też o zabieganej części swoich klientów. Jeśli nie mamy czasu, aby zaraz po zrobieniu soku rozmontow ać i umyć urządzenie (wiadomo że rano, przed pracą każda sekunda jest cenna) wystarczy, że wlejemy do niego wodę i włączymy. Urządzenie wymyje się samo. Dla mnie bomba!

Oby nikt nie musiał korzystać z tej opcji, ale jeśli komuś już się zdarzy, to warto wiedzieć. Chodzi o awarie sprzętu. Czasem się zdarza, że awaria to jakiś drobiazg, z którym możemy sobie poradzić sami. Może to być na przykład wymiana uszczelki. W takim przypadku wchodzimy na stronę oficjalnego sklepu https://hurom.com.pl i zamawiamy potrzebny element. Przychodzi do nas szybko, a my znów możemy cieszyć się wyciskarką i wyczarowywać nowe soki. Jeśli jednak okaże się, że awaria to nieco grubsza sprawa, to trzeba odwiedzić stronę https://hurompolska.pl/, tam wypełnić odpowiedni formularz będący zgłoszeniem awarii. I tyle. Gwarancja jest realizowana przez Hurom w systemie door-to-door, czyli na nasze od „drzwi do drzwi”. Po wypełnieniu formularza pozostaje nam czekać na kuriera, który przyjedzie pod wskazany adres, odbierze urządzenie (za przesyłkę oczywiście nic nie płacimy), a po wykonanej naprawie kurier przywiezie sprzęt z powrotem pod nasz adres. Ekstra bonus – gwarancja jaką Hurom daje na swoje wyciskarki wolnoobrotowe to aż 10 lat. 

Uczciwość nakazuje też wspomnieć, że w szerokiej ofercie marki Hurom znajdują się również urządzenia przeznaczone do gastronomii oraz do juicebarów. Dla nas jako klientów jest to ważna wiadomość, ponieważ pokazuje to, że Hurom przy produkcji swoich urządzeń wykorzystuje materiały najwyższej jakości, charakteryzujące się zwiększoną wytrzymałością i bezpieczeństwem dla naszego zdrowia (certyfikat BPA Free) oraz przykłada ogromną wagę do jakości wykonania i niepowtarzalnego designu.

Podsumowując to porównanie – od razu widać, że marka Hurom pozostawia swoją konkurencję daleko w tyle. Fotel lidera jest tylko jeden i jeszcze przez długi czas należeć on będzie do Huroma, podobnie jak przez wiele poprzednich lat. Zapracował on na tę pozycję nie tylko znakomitym wykonaniem, wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów i wytrzymałością sprzętu. Ale przede wszystkim wsłuchiwaniem się w potrzeby klientów i wychodzeniem im naprzeciw. Każde kolejne urządzenie Huroma, to nowe udogodnienia i udoskonalenia. Czasem nawet takie, o których nie sądziliśmy, że są nam potrzebne – ale jak tylko raz spróbujemy, nie umiemy już bez nich żyć. Kuvings jest mocną konkurencją jednak musi się jeszcze bardzo wiele nauczyć, żeby stanowić zagrożenie dla Huroma. Dlatego jeśli zdecydujecie się na kupno wyciskarki wolnoobrotowej, z czystym sumieniem polecamy wam Hurom H-AE Alpha Plus. Kupując ten sprzęt dbanie o zdrowie i praca w kuchni staną się świetną zabawą!

hurom-h-ae-1

jak zrobić zielony koktajl

Jak zrobić zielony koktajl? Poradnik dla początkujących

Zielone koktajle zawojowały świat, nasze kuchnie i podniebienia. Jak zacząć przygodę z zielonymi koktajlami? Co z czym i w jaki sposób warto łączyć? Jak zrobić zielony koktajl, aby smakował i by wartościowy dla naszego organizmu? Podpowiadamy wszystkim, którzy znajdują się na początkowym etapie przygody z zielonymi sokami i koktajlami…
Czytaj więcej