na co pomaga trawa pszeniczna

Na co pomaga trawa pszeniczna, czyli moc chlorofilu

Trawa pszeniczna święci ostatnimi czasy tryumfy. Na co pomaga trawa pszeniczna i jaki ma wpływ na nasz organizm? Jak dawkować sok z trawy pszenicznej? Zapraszamy do lektury.

Trawa pszeniczna na siwe włosy

Siwe włosy stanowią jeden z symptomów procesu starzenia, natomiast ok. 50% populacji pięćdziesięciolatków ma ich… przynajmniej 50%. Szczególnie jednak panie usiłują bezwzględnie maskować i odkładać w czasie ujawnianie się białych kosmków przy pomocy systematycznego barwienia; siwe włosy to jednak całkiem wymagający rywal. Mimo to istnieje pewna zgodna z naturą metoda na zahamowanie owego procesu, mianowicie: trawa pszeniczna.

Intrygujący jest fakt, iż cykliczne konsumowanie trawy pszenicznej pozwala na nowo odrodzić się naturalnemu kolorowi włosów, jak i również daje efekt naturalnej i lśniącej ich barwy także w podeszłym wieku. Nie zamyka to listy profitów, jakie niesie ze sobą trawa pszeniczna. Opóźni ona także kompleksowo proces starzenia się ludzkiego organizmu. Co najważniejsze, zregeneruje skórę, przydając jej blasku i nawilżając ją. Na dodatek, usunie z organizmu toksyny, korygując w ten sposób generalną kondycję zdrowotną i nastrój.

Chlorofil – odpowiednik hemoglobiny

Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) zastosowana w praktyce sprawia, że pigmentacja włosów oraz jakość krwi i siła nerek stają się zgranym zespołem. Wykładnia TCM brzmi: siwe włosy to oznaka kłopotów nerkowych i zbyt niskiego ciśnienia krwi. Trawa pszeniczna obfituje w 70% chlorofilu, co czyni ją niesamowicie efektywną w optymalizowaniu pracy nerek, a także w regulowaniu ciśnienia krwi. Chlorofil wykazuje właściwości wzmacniające oraz dotleniające i wywiera znaczny wpływ na polepszenie się ciśnienia krwi. Jako składnik roślinny, pełni u przedstawicieli flory analogiczną rolę, co hemoglobina u ludzi: zajmuje się transportem wartości odżywczych i tlenu do komórek ciała w obrębie całego organizmu, co zapewnia jego ochronę i zahartowanie, jak i również sprzyja wyraźnemu odmłodzeniu.

trawa pszeniczna na siwe włosy

Sok z trawy pszenicznej a krew

Dr Bernard Jensen, specjalista w branży żywienia cieszący się renomą na całym globie, udowodnił, że sok uzyskany z trawy pszenicznej jest naturalną substancją poprawiającą strukturę krwi, która nie ma sobie równych. W jednej ze swoich książek “Health Magic Through Chlorophyll From Living Plant Life”, szczegółowo objaśnia, jak w genialnie prosty sposób (wymagający ledwie kilku dni) jesteśmy w stanie spotęgować liczbę erytrocytów; wszystko dzięki kąpielom wodnym z bonusem w postaci chlorofilu. Wyszło też na jaw, że nie wyłącznie trawa pszeniczna, lecz także i Spirulina, Chlorella oraz młody jęczmień potrafią z powodzeniem wzmóc tworzenie się erytrocytów — z tego powodu rekomendowana jest osobom borykającym się z anemią.

Trawa pszeniczna — właściwości

Trawa pszeniczna bogata jest w składniki odżywcze, które mają potencjał do wzmocnienia i rewitalizacji naszego ciała. W skład trawy pszenicznej wchodzi 90 minerałów, 17 aminokwasów, 80 enzymów i 13 witamin. Dr Earp-Thomas, znamienity ekspert naukowy, stwierdził: “15 funtów (powyżej 6 kg) trawy pszenicznej to substytut — uwaga – 350 funtów (ok. 160 kg) owoców i warzyw.

Na co pomaga trawa pszeniczna?

Trawa pszeniczna to swoista tarcza, która chroni przed mnóstwem chorób. Jako stuprocentowo naturalny i silny środek odtruwający, trawa pszeniczna bierze pod swoją ochronę nasz największy gruczoł — wątrobę i odświeża krew, zobojętniając groźne substancje, jak choćby kadm, stront, nikotyna, rtęć, czy polichlorek winylu. Zalecana jest więc zwłaszcza dla wszystkich osób palących.

Trawa pszeniczna na raka

Proces detoksykacji należy również do pierwszych etapów walki z nowotworem; nie da się tego etapu ominąć. Trawa pszeniczna oraz Chlorella, dzięki swoim specyficznym właściwościom, nie mają problemów z powstrzymaniem rozwoju guza. Mało tego: trawa pszeniczna dokonuje odkwaszenia organizmu, a nie jest tajemnicą, iż nowotwory bardzo źle znoszą środowisko zasadowe. Wręcz nie mogą w nich przetrwać.

Periodyk Mutation Research opublikował wyniki badań, z których wnioski są jasne: otóż, chlorofil dysponuje większą siłą niż beta-karoten, czy witaminy A, C i E. Rezultat antynowotworowy chlorofilu jest imponujący i nie może pochwalić się nim żadna inna substancja odżywcza. Trawa pszeniczna daje zatem gwarancję kompletnego odżywienia dla organizmu w całej jego złożoności.

traw pszeniczna uprawa w domu

Sok z trawy pszenicznej – dawkowanie

Rekomendowane jest spożywanie

– 30 ml soku z trawy pszenicznej (codziennie) u osób cieszących się zdrowiem

– 30-90 ml to zakres dawki zalecanej przy stanie chorobowym

Do spożywania trawy pszenicznej zachęcani są wszyscy, którzy cierpią na choroby przewlekłe — można wymienić tu takie choroby jak zapalenie oskrzeli, astma, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, bezsenność, choroba Parkinsona, choroby skórne, wzdęcia, zaparcia, nudności — nie wyłączając nowotworów.

Trawa pszeniczna znajduje również zastosowanie zewnętrzne: oczyszcza i dostarcza składników odżywczych skórze twarzy, nadaje mniejsze tempo starzeniu się komórek, włosy czyni mocniejszymi, łagodzi skórne stany zapalne; gojenie ran staje się dzięki niej szybsze. To samo dzieje się z „siniakami”, a to wszystko dzięki pobudzeniu krążenia. Cechuje się też działaniem kojącym, co tyczy się wysypek, oparzeń oraz owrzodzeń.

Trawa pszeniczna — uprawa w domu

Zanurz nasiona trawy pszenicznej (można nabyć je w sklepie ze zdrową żywnością) w wodzie o temperaturze pokojowej i zostaw je w takiej wodzie na 10-12 godzin.

Po tym czasie pozbądź się całej wody, zostaw jedynie nasiona i poprzez następne 2-3 dni uskuteczniaj przelewanie wody — aż do chwili, gdy zobaczysz ogonki.

Przygotuj pojemnik i nasyp do niego na wysokość ok. 3-4 cm i zasiej nasiona. Nie zapominaj też o zroszeniu wodą całości.

Taką hodowlę zostaw na parę dni pod przykryciem (najlepiej użyć do tego gazety bądź ręcznika papierowego), mając na uwadze utrzymanie wilgotności.

Gdy wyrośnie już zielona trawa o wysokości ok. dwóch centymetrów, umieść tackę z nią w miejscu z dostępem do słońca i codziennie dokonuj nawadniania uprawy.

Gdy roślina osiągnie już wysokość od 12 do 15 cm, możesz bez obaw ściąć trawę na sok.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *