3

Kosmetyki eko ponad wszystko :)

Chcesz zachować zdrowy i młody wygląd. Dlatego każdego dnia wklepujesz kremy, wmasowujesz balsamy. I słusznie, ponieważ dzięki kosmetykom można wyraźnie poprawić kondycję swojej skóry. Jeśli cały czas stosujesz klasyczne kosmetyki dostępne w drogeriach, może czas poznać ich alternatywy. Kosmetyki ekologiczne to rozwiązanie, za które Twoje ciało Ci podziękuje.

Twoja kosmetyczka to chemiczna fabryka?

Składniki chemiczne będące bazą preparatów, z których większość z nas korzysta na co dzień, niestety oddziałują niekorzystnie na skórę.

Zawarte w kosmetykach konserwanty – w najlepszym przypadku – odpowiadają za powstawanie podrażnień i alergii. Aminy aromatyczne (np. 2,5-Toluylendiamin, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, 2,4-Diaminophenol, Toluene, Phenylendiamin), będące podstawą syntetycznych barwników, mogą powodować zmianę struktury genetycznej komórek. W efekcie może zwiększyć to ryzyko zachorowania na nowotwory, zaburzeń układu nerwowego czy układu krążenia.

Wymieniać dalej? Glikole polietylenowe (np. PEG-40 Hydrogenated Castor Oil) oraz glikole polipropylenowe (np. PPG-26-Buteth-26) są stosowane po to, by inne cenne substancje mogły wniknąć w głębokie warstwy skóry. Jednak podejrzewane są o to, że wykazują działanie rakotwórcze.

To wystarczające powody, dla których warto zacząć stosować kosmetyki ekologiczne. Takie, które bazują na substancjach pochodzenia naturalnego.

kosmetyki ekologiczne

Pielęgnacja w stylu eko

Kosmetyki ekologiczne to preparaty przyjazne środowisku naturalnemu. Nie zwierają bowiem sztucznych barwników, syntetycznych konserwantów czy olejów parafinowych. A co za tym idzie są to także kosmetyki przyjazne ludziom – troszczą się o skórę, jednocześnie zapewniając profesjonalną pielęgnację.

Ich wyższość nad standardowymi kosmetykami wiąże się głównie z pochodzeniem. Kosmetyki ekologiczne czerpią z bogactwa substancji pozyskiwanych z roślin, minerałów z Morza Martwego oraz innych składników naturalnych.

Wyróżniają się także bezpieczeństwem stosowania. Właściwie wszystkie są hipoalergiczne, dlatego mogą być stosowane przez osoby szczególnie wrażliwe. Dzięki temu nie trzeba obawiać się przykrych efektów ubocznych – silnego podrażnienia, zaczerwienienia czy wysypki (pod warunkiem, że organizm nie jest uczulony na choćby jeden ze składników).

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *