Apricot compote

Cała prawda o owocach z puszki

Jadacie owoce w puszce? Czy w ogóle można im ufać? Jak to z nimi jest? Czy są zdrowe i warto je kupować?
Mandarynki, ananasy, brzoskwinie, morele, gruszki i wiele, wiele innych owoców możemy kupić w puszce. Są one oczyszczone ze skórki oraz pestek. Dzięki temu wystarczy tylko wyjąć je z opakowania i od razu zjeść. Ale zaraz, zaraz. Czy aby na pewno to, co jest w puszce może być zdrowe?

Każdy z nas wie, że najzdrowsze owoce to te od razu wyrwane z krzaczka oraz zerwane z drzewa. Jeszcze lepiej, jeśli zrobimy to we własnym ogrodzie. Owoce dojrzewające w słońcu i zjedzone w ich najlepszym momencie wzrostu to spora dawka witamin i składników odżywczych.

OWOCE W PUSZCE – prawdy i mity

Owoce, które przeznaczone są do zapakowania w puszki, nie zawsze są najlepszej jakości.

Zastanawialiście się kiedyś, co tam w środku jest dodane, że te wszystkie mandarynki i ananasy mogą przeleżeć taki kawał czasu w sklepie, a potem w domu? Bez wątpienia są to konserwanty, które oprócz tego, że nie pozwolą zepsuć się owocom, mogą narobić w naszym żołądku niejedną rewolucję…

Puszki pozbawiają większości witamin i składników odżywczych owoców, które się do nich zapakuje. Takie owocowe przysmaki niestety zaczynają jedynie wyglądać jak owoc, jednak daleko im do smaku i aromatu tych, które rosną w naszym ogrodzie.

ananasy - owoce w puszce

Puszki nie są także  obojętne dla naszego zdrowia, ponieważ zawierają toksyczne substancję BPA, który zakazany jest już w wielu krajach… BPA może przyczynić się do poronień, a także problemami z układem krążenia.

Do całej gamy wad należy dodać morderczy dla owoców transport, jaki muszą pokonać, zanim trafią do nieszczęsnych puszek.

Podsumowując:

Od czasu do czasu można się pokusić o ananasa w puszce np. w sytuacji, kiedy potrzebujemy go do wypieków czy wykwintnych dań. Zawsze podkreślam, że wszystko należy spożywać z głową i z umiarem.

Zachęcam jednak, aby zamrażać owoce sezonowe, robić z nich różne przetwory czy musy. Jednak, jeśli chodzi o owoce egzotyczne, kupujmy takie w całości, natomiast puszki w miarę możliwości omijajmy szerokim łukiem…

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *