Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Bez tytułu-3

10 nieznanych właściwości soku z pokrzywy

Znacząca moc uzdrawiająca spoczywa w parzącej pokrzywie, która może być spożywana również jako sok z młodych łodyg i liści pokrzywy przyniesie on jeszcze większe korzyści. W końcu sok koncentruje składniki lecznicze i szybko się wchłania. Sok z pokrzywy ma korzystny wpływ na oczyszczanie organizmu z toksyn i zwiększanie stężenia hemoglobiny we krwi. Sok ma zdolność aktywowania procesów metabolicznych w organizmie, w wyniku, czego krew jest oczyszczana i wzbogacana, toksyny są usuwane, wszystkie organy i układy zaczynają działać lepiej.Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Bez tytułu-3

10 nieznanych właściwości soku z pokrzywy

  1. Naukowcy sugerują, że sok z pokrzywy pomoże pozbyć się wyczerpania zimowego, anemii, wysypek skórnych niezakaźnego pochodzenia, a nawet irytującej migreny. Długotrwałe piękno można zachować pijąc 3-4 łyżki soku z pokrzywy codziennie przez miesiąc, rozcieńczone wodą w stosunku 1: 3.
  2. Codzienne leczenie sokiem z pokrzywy jest bardzo przydatne do wzmacniania kości (do zapobiegania osteoporozie), uspokojenia układu nerwowego.
  3. Wzmacniając procesy metaboliczne, sok z pokrzywy poprawia stan zapalny hemoroidów, miażdżycy, reumatyzmu, dny moczanowej, cukrzycy. Według badań polskich naukowców świeży sok pokrzywy ma działanie lecznicze na wszystkich etapach gruczolaka prostaty, ponieważ opóźnia rozwój przerostu gruczołu krokowego.
  4. Sok z pokrzywy to pierwsza pomoc na obrażenia: sok można nanieść na ranę. Wyciśniętym sokiem przemywa się rany, zwilżone bandaże należy nałożyć na powstałe uszkodzenia skóry.
  5. W medycynie ludowej uważa się, że pokrzywa ma właściwości przeciwnowotworowe, dlatego zaleca się stosowanie soku z pokrzywy z miodem pszczelim i dodatkiem pokruszonych świeżych liści pokrzywy, a także orzechów. Jest to skuteczny produkt dla chorych z nowotworami przewodu pokarmowego i rozrostem gruczołu krokowego. Ta mieszanina normalizuje również ciśnienie krwi. Przeciwnowotworowe działanie pokrzywy uzyskuje się dzięki zawartości chlorofilu, (do 8%), który ma działanie wzmacniające, stymulujące, gojące rany.
  6. Ponadto sok z młodych liści pokrzyw zawierają 2 razy więcej kwasu askorbinowego niż owoce czarnej porzeczki, a karotenu więcej niż liście szczawiu, jagody rokitnika, marchewki. Ze względu na swój bogaty skład, sok z pokrzywy ma unikalne właściwości: hemostatyczne, wykrztuśne, moczopędne, przeciwbiegunkowe, żółciopędne. Może zwiększać hemoglobinę i liczbę czerwonych krwinek we krwi. Pokrzywa zawiera ogromną ilość pierwiastków śladowych, aminokwasy, witamin, które mają terapeutyczny efekt, pozwalają szybko przywrócić siłę podczas lub po poważnej chorobie.
  7. Sok z pokrzywy wpływa na układ trawienny walczy z: zapaleniem żołądka, wrzodami i zapalenie trzustki. Ponadto wspiera leczenie zapalenia wątroby, i marskości wątroby. A także leczy niestrawność, zaparcia, zapalenie jelit. Pomoże pozbyć się pasożytów jelitowych. Inne przepisy dotyczące pokrzywy, możecie przejrzeć tutaj: http://greenlife.com.pl/pokrzywa-w-kuchni-przepisy/
  8. Sok z pokrzywy usuwa problemy z nerkami: kamień nerkowy i infekcję nerek, usuwa problem z zatrzymaniem moczu, zapalenie pęcherza moczowego, nietrzymaniem moczu.
  9. Sok z pokrzywy działa prozdrowotnie na choroby płuc, gruźlicę a także zapalenie oskrzeli, astmę, kaszel, infekcję wirusową.
  10. Sok z pokrzywy pomaga utrzymać zdrową jamę ustną. Pomaga w leczeniu zapalenia jamy ustnej, zapalenia dziąseł, zapalenia migdałków, infekcji jamy ustnej i gardła poprzez płukanie gardła rozcieńczonym sokiem z pokrzywy, który ma właściwości przeciwbakteryjne.

Wiosna to idealny czas na wzmocnienie pracy organizmu sokiem z pokrzywy. Dzięki wielu właściwościom terapeutycznym pokrzywa jest jednocześnie źródłem witamin i minerałów, które pomagają odzyskać siły i zapobiegać niedokrwistości. Sok z pokrzywa jest bogaty w substancje aktywne biologicznie, takie jak żelazo, magnez, wapń, potas i krzem, witaminy A, K, PP, B. Pokrzywa zawiera 200 razy więcej witaminy C niż jabłka.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *